Víra v dobrý konec

  • 0 komentářů

Minulý týden byl v naší třídě opět naplněný optimismem. Naším tématem byla víra v dobrý konec. Hned v pondělí se toho ujala studentka, která si s dětmi povídala o pohádkách, jak končí, jaké jsou oblíbené, jací hrdinové a také to, jestli znají pohádky jen z obrazovky a nebo i z knih. Děti pak své oblíbené hrdiny malovaly – přesvědčit o výsledku se můžete vedle vchodu do třídy.

V návaznosti na pohádky a optimismus jsme se naučili písničky: Není nutno, Kdyby se v komnatách a zopakovali píseň Dělání.

Velikonoce – jako svátky jara (u nás zažité pohanské pojetí Velikonoc) přinášelo také dobrý konec. Zima je pryč a jaro začíná. V tento dobrý konec doufali naši předci. My si s dětmi o svátcích nejen povídali, ale také jsme se naučili čtyři koledy a na závěr týdne si děti vyrobily velikonoční zápich ve tvaru vajíčka.

Pevně věříme, že budeme moci brzy odložit oteplovačky, zimní bundy a boty a vyměnit je za tepláky s mikinou….sluníčko nám přináší nejen dobrou náladu, ale i pohodu na hřišti. Těšíme se na další společné týdny.

Slunce v duši 🙂 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *