Naposledy o soudržnosti, aneb ,,Každý je důležitý“

Minulý týden byl v naší školce speciální tím, že jsme trávili čas všichni dohromady. Motýlci i Ptáčci vše dělali společně na jedné třídě a nejen v rámci naší končící ctnosti s názvem soudržnost, jsme měli možnost se více poznat. Začalo to v pondělí, kdy jsme se seznámili s naším novým tématem ,,Každý je důležitý“. Nejprve bylo potřeba si vysvětlit, proč je každý z nás jedinečný a tak důležitý. Hráli jsme hru na mravence, kdy každý dostal šanci se stát hlavním článkem. Abychom si ukázali, že si vážíme jeden druhého, v kroužku jsme si navzájem namasírovali záda. V úterý jsme společně vyzkoušeli zábavnou hru. Stoupli jsme si do zástupu a každý roztáhl nohy. Vznikl tak tunel, kterým mohli všichni prolézt. Tento den jsme také oslavovali. Důležitá byla naše Jasmínka, která měla narozeniny, a proto jí každý hezky popřál. Velcí kamarádi jí dali dokonce pusinku nebo ji pořádně objali. Ve středu jsme si hráli s našimi fotkami. Opět jsme si připomínali, proč na každém z nás záleží. V ten samý den jsme si vytvořili, díky spolupráci starších s mladšími, krásné tři velké obrázky veselých kaněk. Ve čtvrtek jsme je ještě pořádně ozdobili, a pak jsme si u pohybových her protáhli těla. Páteční ráno jsme započali písničkou, abychom přivolali sluníčko. Následovala legrační hra, u které se zasmál úplně každý. Se zavázanýma očima děti hádaly, jakému kamarádovi patří hlas, který slyší. Nejdříve bylo třeba říct: ,, Prasátko, kvíkni!“. Podle kvíknutí to slepý musel uhádnout. Tohle byla páteční největší zkouška, jak jsme se my Motýlci s Ptáčky za ten týden poznali.