Vandr do minulosti

  • 0 komentářů

V druhém březnovém týdnu jsme se s Motýlky vydali na vandr do minulosti. Nalíčili jsme se jako Kleopatry a faraoni ve starověkém Egyptě, hráli jsme pohybovou hru Zaklínání faraona a stavěli jsme pyramidy z kostek. S malými jsme se posunuli od stavby komínů ke stavbě mostu a schodů. Malovali jsme (a vymýšleli) čínské písmo a překvapilo nás, kolik vynálezů pochází z hlav Číňanů! Ve čtvrtek jsme se seznamovali s kulturou Řecka a Říma, posilovali jsme a relaxovali s overbally a hráli jsme vytlačovací hru, při které jsme cíleně zpevňovali svaly těla. Kdo chtěl, přebytečnou energii uvolnil do kreamické hlíny. V pátek byl ve znamení pravěku, děti přemýšlely, proč malíř používal právě tyto barvy, jak asi pravěcí lidé lovili mamuty nebo vyráběli nádoby. Kreslili jsme do hlíny podobné nástěnným kresbám na skalách a vyrobili jsme hliněnou nádobu, kterou vypálíme a zbyde nám ve třídě jako pěkná vzpomínka na společnou práci!

 

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *