Jeníček a Mařenka, aneb jak se lišíme u Ptáčků

  • 0 komentářů

V tomto týdnu jsme se zamýšleli nad tím, jak je rozdílný mužský a ženský svět. V pondělí děti navštívily divadelní představení o Pejskovi a kočičce. Už tam jsme na jistý rozdíl narazily. Skládali jsme posloupnost, jak se obléká kluk a holka. Zkusili jsme si nakreslit kluka i holku. Pak jsme se rozdělili do dvou skupin: HOLČIČÍ a KLUČIČÍ.  Děti měli za úkol jednoho ze své skupiny obkreslit. Rozhodování bylo v obou skupinách velmi napínavé. Nakonec ale obě skupiny svůj ůkol splnily a velmi bravůrně. Hledali jsme po třídě obrázky s věcmi či činnostmi , které jsou charakteristické buď pro ženy nebo pro muže. O všem jsme si společně popovídali. Své jméno jsme si napsali a vykreslily k Mařence anebo k Jeníčkovi. Předškoláci ještě pracovali na svém tablu.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *