Vše má své místo u Motýlků

  • 0 komentářů

V druhém zářijovém týdnu se děti ve třídě Motýlků učily dodržovat pravidla soužití na třídě, respekt jeden ke druhému a také si osvojovaly činnosti spojené s faktem, že vše ve školce má své pevně stanovené místo. Děti se v mateřské škole učí především hrou a hraním, ale je také potřeba, aby si uvědomily, že pokud si s něčím hrají, pak je nezbytné si to po sobě také uklidit a vrátit na správné místo. Na některých pravidlech a zejména jejich dodržování, budeme muset ještě zapracovat, ale jsme přesvědčeni o tom, že ani v tomto ohledu nebudou mít děti v mateřské škole žádné problémy. Ve čtvrtek nás také navštívilo divadlo Krabice s představením „Strašák fešák“. Toto představení se dětem velmi líbilo, což bylo zřejmé z jejich pozitivních projevů a závěrečného potlesku. V pátek děti s paní učitelkou Lucií dotvářely komunikační bambuli a prohnaly ji jízdou na padáku. Padák pak posloužil ke hře „Vše má své místo“, kdy každý pod padákem našel nějakou hračku, které musel najít místo, které v naší třídě nebo herně zaujímá. A protože si pomáháme, tak tomu, kdo nevěděl, ostatní děti ukázaly správný směr. 🙂

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *