SEBELÁSKA u Ptáčků – říjen

  • 0 komentářů

Tento měsíc byl pro nás hodně zajímavý. Snažili jsme si uvědomit, kdo jsem já a kam vlastně patřím, kde jsem doma a kdo mě má rád. Spolu s dětmi jsme si hodně povídaly o našem těle. K čemu slouží a jak se jednotlivé části těla jmenují. Také jsme si povídali o tom, jak se máme o své tělo správně starat, aby nám sloužito co nejdéle. Jedna z činností, která se dětem moc líbila, bylo obkreslování svého profilu hlavy. To na obrázku jsem opravdu JÁ. Děti měly možnost se dotvořit podle své libosti. Jedna z moc příjemných aktivit byla, když si děti nosily z domova fotky své rodiny a nebo fotky, kde byli ještě miminka. Ostatní děti se snažily hádat, kdo je kdo. Každý z dětí nám svoje fotografie představil. Z profilu a fotografií vznikla koláž JÁ A MOJE RODINA, na které každý pracoval samostatně. Ukončili jsme tento integrovaný blok tématem „Co všechno už dovedu“. Tady si děti uvědomily, kolik věcí už se za svůj život naučily. Když byly miminka (na fotkách) ještě toho moc neuměly. Také jsme se bavili o tom, kdo nás to všechno naučil, že to jsou většinou naši rodiče. Ale přišli jsme na to, že i my můžeme někoho něco učit. Třeba kamaráda můžu naučit složit vlaštovku. Nakonec jsme si povídali i o tom, co bych se ještě naučit chtěl. Tak jsme zjistili, že tu možná rostou nový fotografové, kapitáni na lodi, snowbordisté či kuchařky :o))

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *