Víc hlav, víc ví u Motýlků

  • 0 komentářů

V uplynulém týdnu jsme měli v Motýlcích téma „Víc hlav, víc ví“. V komunitním kruhu jsme se s dětmi bavili hlavně o spolupráci, o tom, proč je důležité si pomáhat a také, že pokud někdo něco neví, není ostudou si nechat od kamaráda poradit. Děti mají velice rády pohybové chvilky a pohybové hry. Menším dětem se líbila hra „Velká novina, přiletěla bublina“. V pracovních činnostech jsme se věnovali podzimnímu zavařování, kdy jsme do PET lahví „zavařovali“ pestré podzimní barvy viz foto.  U předškoláků jsme rozvíjely předmatematické představy (před – za, první – poslední). V pátek jsme navštívili Planetárium v Teplicích, kde se děti dozvěděly mnohé o naší sluneční soustavě /slunce, planety, měsíce aj/. Součástí didaktického výkladu byla také pohádka „O Rákosníčkovi“, který děti provázel hvězdnou oblohou.

IMG_20151112_074332

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *