V nouzi poznáš přítele u Motýlků

  • 0 komentářů

V uplynulém týdnu se činnosti dětí uskutečňovaly zejména ve skupinkách tak, aby si uvědomily, jak je důležité, spoléhat se také na kamaráda, který dovede poradit nebo pomoci. Každý den jsme si s dětmi zacvičili a zahráli pohybovou hru (Na sochy, Dejme hlavy dohromady). Také hra na principu puzzle, kdy děti měly ve skupinkách poskládat kartónové výstřižky podle tvaru, děti velmi bavila. Ve středu jsme se s dětmi v posledním roku předškolního vzdělávání zúčastnili besedy na dopravním hřišti v Ústí nad Labem, kdy policistka s dětmi diskutovala o nebezpečí, se kterým se děti mohou setkat na ulici (nekomunikovat s cizími lidmi, nebrat si od nich dárečky, kam se obrátit  případě nouze o pomoc aj.). Děti se zapojovaly do besedy velice aktivně a na spoustu věcí dovedly policistce odpovědět. Z papírových ruliček pleteme Vánoční stromek a dětem se tato technika velmi líbí. Je při ní totiž potřeba kooperace a pomoc kamarádů. Velice oblíbenou činností bylo hádání zveršovaných říkanek dětí ve skupinkách (nutno podotknout, že Motýlci jsou velice bystří). S přicházejícím Adventním časem se příští témata budou týkat právě tohoto období.

 

 

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *