Každý chvilku tahá pilku u Ptáčků

  • 0 komentářů

A tentokrát jsme známé přísloví vzali doslova a vyzkoušeli jsme si, jakže se to ve dvou vlastně řeže. Na začátku týdne jsme se s dětmi společně domluvily, že vytvoříme nějaké společné dílo, které bude ku prospěchu nejen nám, ale i někomu jinému. Začli jsme výzdobou naší školky na období adventu a vytvořili jsme pomocí hřebíků kladívek a provázku krásný vánoční strom. Děti si vyzkoušely manipulaci s nářadím a zjistily, že to není vůbec tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Ale našli se mezi námi opravdu velmi zruční zatloukači hřebíků. Pak přišek na řadu provázek, který se nám hodně motal tam, kam jsme úplně nechtěli, ale nakonec nám vznikl opravdu krásný stromek, který děti ještě ozdobily. Další činností, která nás vedla ke spolupráci (to je téma celého integrovaného bloku), byla hra na melodické zvonky, kdy vždy jedno dítě ovládá jeden barevný zvonek a podle barevného zápisu dokážou děti společně zahrát písničku. My jsme tentokrát hráli písničku Sněží – neboť nás v tomto týdnu první sníh opravdu potěšil.  Spolupráci si děti vyzkoušely i v rozcvičkách, kde si ve dvojicích pomáhaly. Druhá část týdne byla opravdu o řezání. Naším dalším „veledílem“, které vzniklo je vánoční stromek z latí, které děti musely opravdu nařezat. Tento stromeček bude sloužit hlavně ptáčkům na naší zahradě. Ozdobíme ho totiž kouličkami ze zrníček. Každopádně řezání pilou bylo velmi namáhavé. Najít ten správný grif ve dvou není žádná legrace. Jsem moc ráda, že hodně dětí mělo odvahu si řezání zkusit. Někteří se staly opravdovými řezači :o)) Máme teď společnou radost z vykonané práce, která možná někdy trochu bolí, ale výsledek určitě stojí za to. Můžete se podívat v naší galerii fotografií. Páteční den jsme věnovali také sebehodnotící tabulce, kdy si děti sami vyzkoušely, co už zvládají sami a kde ještě potřebují pomoc.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *