O lidskosti u Ptáčků

  • 0 komentářů

Tento adventní týden jsme věnovali tématu lidskosti. Já jsem s úžasem zjistila, co si děti pod tímto pojmem představují a velmi mě překvapily svojí prozíravostí a trefností. Vše jsme si pečlivě poznamenali a zakreslili na papír. Zjistili jsme, že lidskost je také o dávání radosti. Nám se jí povedlo tento týden trochu rozdat. První, co jsme dotáhli do konce, byl stromeček s ozdobami pro ptáčky, aby neměli v zimě hlad. Už zdobí naší školní zahradu. Dál jsme s dětmi přemýšleli nad tím, co dělá radost nám samotným. Zase jsme si vše pečlivě zapsali a výtvarně ztvárnili. Jako radostnou barvu jsme zvolili červenou a žlutou a trochu jsme si s barvami s radostí pohráli. No a když je ten advent, nesměl chybět příběh ježíška. Děti si vyzkoušely, jak pozornými jsou posluchači. Musely nasbírat tolik víček, kolikrát v příběhu slyšely slovo Marie. U tohoto příběhu jsme si zapřemýšleli nad tím, jak se Marie s Josefem asi cítili. Našli jsme tam toho hodně. Ve čtvrtek si děti vyzkoušely práci s těstem a opravdu je moc bavila. Nadále jsme pracovali na radosti. Chceme jí totiž udělat Vám rodičům a předvedeme Vám své radostné snažení v úterý 15.12. od 16h. Těšíme se, že se nám to podaří. V pátek si děti ještě vytvořily krásná vánoční přání a věřím, že ty Vám radost udělala.  M.Š.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *