My tři králové

  • 0 komentářů

V týdnu v novém roce jsme si povídali o prožitých Vánocích a Silvestru a také o svátku Tří králů. Děti nakreslily dáreček a do něj to nej… co dostaly od Ježíška. Pak jej vystřihly. V diskusním kruhu se seznámily s naší novou asistentkou Míšou, která s námi bude každý den na třídě a bude nám pomáhat – děti vymýšlely s čím vším by nám mohla pomáhat. Ve středu jsme si řekli o legendě Tří králů – kdo byli, kam šli, co Ježíškovi přinesli. Každý den jsme postavili jinou „tříkrálovou“ cestu – děti musely chodit přes kameny, prolézat jeskyněmi, přejít přes úzkou lávku, podlézat pod kmeny – hledaly samy v sobě důvěru, že dané překážky zvládnou. Naučily se zpívat koledu My tři králové jdeme k Vám. Nakreslily svou hlavu a na ni si zhotovily korunu. A protože nám poprvé v tuto zimu napadlo alespoň trochu sněhu, postavily děti společně na vycházce sněhuláka.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *