Dobrá rada nad zlato u Motýlků

  • 0 komentářů

V uplynulém týdnu jsme s dětmi ve třídě Motýlků probírali věčně aktuální téma „Dobrá rada nad zlato“. Řekli jsme si, že správná rada je vždy užitečná a není tedy ji potřeba vnímat jako povyšování jednoho dítěte nad druhé. Je přeci přirozené, že něco víme a naopak některé věci nevíme. Proto není žádnou ostudou přijmout dobrou radu od kamaráda. Děti si také mezi sebou povídaly o konkrétních případech, kdy mohly někomu poradit. Nutnost a potřebu dobré rady jsme si demonstrovali na praktickém příkladu, životě eskymáků za Polárním kruhem. Ti si musí vzájemně radit, protože na dobrých radách mnohdy závisí jejich přežití v nehostinných podmínkách drsného severu. Děti jsou v naší třídě velice vnímavé a tak bez problémů celé téma pochopily a snažily se jej aplikovat i v běžném životě (prostředí mateřské školy).

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *