Mám spoustu důvodů, proč si věřit

  • 0 komentářů

Třetí týden tohoto roku se nesl v tématu „Mám spoustu důvodů, proč si věřit.“ Snažili jsme se přijít na to, co je to důvěra, jak ji můžeme získat, nebo ztratit , komu můžeme důvěřovat, v čem si důvěřují sami děti. Kdo chtěl mohl zkusit, zda dokáže dojít do cíle se zavázanýma očima. Kdo si věřil méně mohl poprosit kamaráda, aby jej k cíli dovedl – ukázal tak, že v něj má důvěru. Společně děti vyrobily výzdobu na dveře do třídy v podobě zimního rukavičkového věnce a na nástěnku do šatny v podobě maxičepice, rukavic a šály. Při středečním diskuzním kruhu jsme narazili na otázku, zda věřit cizím lidem na ulici, zvonícím u dveří apod. – jak se v takových případech zachovat? Velkou důvěru v sebe sama děti prokázaly, když zkusily nakreslit sněhuláka (jen tři kruhy) se zavázanýma očima. Jak se jim základ sněhuláka povedl, zjistily až po přetření plochy anilinovými barvami. Po zaschnutí jej voskovkami dokreslily a přetřely třpytkami. Děti také zkusily navlékat popcorn pro ptáčky na nit pomocí jehly.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *