Důvěřuj, ale prověřuj u Ptáčků

  • 0 komentářů

Poslední lednový týden jsme začali pěkně sportovně. Ověřili jsme si, že vylézt na provazový žebřík, není úplně tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Každopádně hodně dětí to dokázalo. Děti už se také naučily vzájemně si naslouchat v komunitním kruhu. Pomocí obrázku nám povídaly o tom, co by chtěly zažít. Bylo to hodně i o zimě a tak nás tento týden provázela písnička „Postavil jsem sněhuláka“  Toho jsme si taky v herně postavily, ale z drumbenů. Další dny nás provázela pohádka O kůzlátkách, kde jsme narazily na naše přísloví týdne „Důvěřuj, ale prověřuj.“ Vlk to s kůzlátky neměl vůbec jednoduché. Ověřovali si, zda vlk, říká pravdu. Děti dokázaly sami pohádku i zdramatizovat. Druhý den jsme zjistili, že je víc verzí této pohádky. Ukázala jsem dětem, jak to s lidovou slovesností je. Dřív si lidé jen povídali a tak si to každý jinak pamatoval. Vytvořili jsme jakousi poštu, kdy jsem prvnímu dítěti řekla jednu větu, kterou měl předat nahlas dalšímu kamarádovi, který je předal zase dál. Zjistili  jsme, že se původní věta o 6 slovech na konci zkrátila a úplně přeměnila. Dokonce tvrdila opak. Tak i tady jsem si znovu řekli, jak je důležité, si ověřit, jaká byla původní informace.  Pohádka nás také dovedla k ochraně sebe sama. Už víme, jak se zachovat, když budeme doma sami a někdo zazvoní nebo když nás osloví někdo cizí na ulici. Co děti ještě hodně překvapilo, byly optické klamy – kdy věci na první pohled vypadají úplně jinak a když si to ověříme, zjistíme, že naše oči nám říkají něco jiného, než je pravda. Tímto jsme téma důvěry uzavřeli.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *