Kdo jinému jámu kopá… u Motýlků

  • 0 komentářů

V právě uplynulém týdnu jsme se s dětmi zaměřili na prezentaci známého rčení „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“. Dětem byl vysvětlen a na praktických příkladech prezentován smysl tohoto rčení, které spočívá v tom, že když někomu ubližujeme, nebo se k němu nechováme hezky, může se nám toto naše chování vrátit v podobě negativní reakce. V průběhu tohoto tématu jsme také rozvíjely poznávací procesy dětí, zejména pak jejich myšlení a vnímání. Děti měly ve svých představách ztvárnit (poté nakreslit) některé pojmy, se kterými se dosud ještě nesetkaly. Výsledky byly pozoruhodné. Je s podivem, jak je abstraktní myšlení u dětí různorodé a neopakovatelné. Děti v posledním ročníku předškolního vzdělávání, tedy ty, které nastupují po prázdninách do první třídy, navštívily besedu na Městské policii v Ústí nad Labem. Téma besedy bylo zaměřeno na bezpečnost silničního provozu. Už se nám blíží jaro a mnoho činností budeme moci s dětmi provádět v přírodním prostředí. Určitě se o nich brzy dozvíte.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *