Vytrvalost

  • 0 komentářů

V prvním březnovém týdnu se děti seznámily se slovem vytrvalost a trpělivost. V komunitním kruhu jsme si povídali, co by se pod těmito dvěma slovy mohlo skrývat. Vyzkoušet si vytrvalost mohly třeba při zhotovování bříška ovečky – které tvořil papírový kruh, jenž děti omotávaly vlnou. Dále při tvorbě kuřátka ze starého CD, či natírání kroužků z ruliček, ze kterých jsme vyrobili květiny. Podtématem tohoto týdne bylo Kamarádi z rodiny číslic a abecedy. V diskuzním kroužku, jsme si povídali o významu písmen a číslic. Pro děti byla připravena obrázková abeceda, kartičky s jejich jmény a značkou a také obrázky s jednoduchými slovy. Na stole pak byly jednotlivá písmenka. Cílem nebylo naučit děti číst, či znát písmena, ale rozvíjet jejich trpělivost a zrakové vnímání, při hledání správného tvaru a složení celého slova. Při páteční procházce jsme přišli ke zdymadlům právě ve chvíli, kdy k nim přijížděla nákladní loď a tak jsme se postavili na „kapitánský můstek“ a proplouvání komorou jsme pozorovali.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *