Kdo je ta trpělivost, která růže přináší ve třídě Ptáčků

  • 0 komentářů

V minulém týdnu jsme s dětmi zkoušely naší trpělivost. Přečetli jsme si pohádku o prasátku Pepovi, které trpělivost nemělo a začínalo práci zas a znovu, ale nakonec díky motýlkovi se trpělivosti naučilo. Děti my vyjmenovaly vše co mohlo prasátko pěstovat na svém záhonku. Poté třídili podle obrázků rozmístěných po herně  ovoce a zeleninu do košíčků. Děti si zasely svá vlastní semínka o která se musí starat. Po víkendu děti čekala odměna v podobě rostlinek v jejich květináčcích. Což je také důkazem, že se o ně správně starali a trpělivě je zalévali. Svou trpělivost,ale nejvíce procvičily při lepení těstovin na papírové vajíčko. Byla to opravdu titěrná práce u které museli byt i pečlivý. Naučily jsme se novou písničku, která je vlastně také o trpělivosti (,,Když jsem já sloužil,,).  Nakonec jsme si s dětmi připravily Aquarium pro naše nové kamarády (Listonohy )o které se budou děti muset poctivě starat, měřit teplotu vody, krmit je, aby se jim z vajíček vylíhli listonohové.

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *