Vytrvalost s trpělivostí u Ptáčků

  • 0 komentářů

V měsíci březnu jsme se zaměřili na naší vytrvalost a trpělivost. Nebyl to vůbec jednoduchý úkol. Ale už jsme pomalu začali ve vzduchu cítit jaro a tak se nám pracovalo snadněji. Provázely nás svátky jara a tak jsem si vyzkoušeli jakou práci a trpělivost nám dá vypěstovat si vlastní zelenou travičku nebo vykreslit pečlivě velikonoční kraslici. Děti zjistily, kdy jim trpělivost a vytrvalost dochází. Dokázaly to sami pojmenovat a uvědomit si. Z toho mám velkou radost. Povídali jsem si i o tom, jak překonat to, že nás to už nebaví, aby práce vedla k cíli. Pomáhá představit si, jak to bude nakonec vypadat a k čemu nám to bude sloužit. Navíc jsme přišli na to, že z dokončené práce máme radost. Ale už taky víme, že vše nejde hned a že je třeba nějaké věci trénovat, abychom se je naučili. I k tomu je trpělivost a vytrvalost potřebná.  A tak jsme si vyzkoušeli třeba šití s jehlou a nití když jsme si vyráběli kuřátko.  Uvědomili jsme si, že i naše maminky s námi musejí mít trpělivost a děti přesně vědí, kdy maminkám dochází. Naučili jsme se pojmenovávat zvířátka a jejich mláďátka. Víme, že každá maminka má se svým dětátke hodně práce a musí být trpělivá. Můžete se podívat na fotografiích, jak nám práce s trpělivostí a vytrvalostí šla.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *