Být jiný je dar – Motýlci

  • 0 komentářů

V právě uplynulém týdnu jsme se s dětmi zaměřili na multikulturní aspekty našeho života. Děti se seznámily s fakty, že lidé mají různou barvu pleti, dodržují rozlišné kulturní zvyky vzhledem k tomu, z jakého sociokulturního prostředí pocházejí. Rovnost všech jedinců na světě v oblasti běžného lidského života je důležitým aspektem soužití a mírového života. Neopakovatelnost osobnosti každého dítěte jsme si prezentovali formou jakési komparace dětí mezi sebou, tedy čím se od sebe liší, jaká mají specifika apod. Za dodržení elementárních bezpečnostních pravidel jsme také experimentovali s ohněm, čímž jsme si dokázali, že k hoření je potřeba vzduchu. Pokud se vzduch vyčerpá například hořením, dochází tak k podtlaku. Tento experiment byl pro děti velice napínavý a ve výsledku poučný a zajímavý.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *