Každý máme své kořeny u Ptáčků

  • 0 komentářů

Tento týden nám začal velmi neobvykle. Vytvářely jsme si navzájem sádrové masky na obličeji.  Bylo to pro děti úplně něco nového, tak většinou měly chuť si to zkusit, ale došlo i na obavy. Tak to v životě bývá, každý z nás to má jinak.  Měsíčním tématem je osobitost a tak jsme toho využili k povídání. Ujistila jsem děti, že tak je to v pořádku. Ovšem my maskáři jsme si to řádně užili. Další den jsme se seznámili s celou naší zeměkoulí a jejími světadíly. Pomocí kontinentálních krabiček, které jsme naplnili věcmi a obrázky charakteristické pro daný kontinent. Vyzkoušeli jsme si Africkou rozcvičku na africkou hudbu. Máme navíc to štěstí, že v naší třídě jsou děti, kteří mají svůj původ jinde než v Evropě (odkud je naše země). Vysvětlili jsme si, proč jsou tyto děti na pohled jiné. Jak to příroda krásně zařídila, to když jsme se bavili o barvě pleti. Jejich původní země jsou mnohem blíže ke sluníčku a tak je jejich barva kůže tmavá, aby se jim nespálila. Děti si dobře pamatují, jak oni na sluníčku červenají a pálí je to. Další den jsme se vydali do Asie odkud pochází jak naše Kristýnka tak i naše romské děti tam mají své kořeny. Rozcvička byla v japonském stylu. Seznámila jsem děti s písmem, které v Asii některé státy používají. Čínsky dostaly napsané své jméno. Hledali jsme ve svých jménech stejné znaky. Očichali jsme čínský čaj. Na obrázcích jsme viděli, jak ho sbírají v Indii. U svačiny nám Kristýnka ukázala, jak bravurně ovládá jíst hůlkami. Hodně dětí si to vyzkoušelo taky. Pak nastal čas masek – zatím jen bílých. Snažili jsme se s dětmi jen pohledem poznat čí jaká maska je. To byl těžký úkol. Když jsme se na někom shodli ten si masku vyzkoušel a hned bezpečně věděl, zda je nebo není jeho. V tom je naše jedinečnost – nikomu jinému moje maska nepasuje, jen mně! Měli jsme ovšem možnost vyzkoušet si masky někoho jiného. Jaké to je, být chvilku paní učitelka :o). Čtvrtek patřil Africe. Vyzdobili jsme se různými korály a bubnovali jsme na Drumbeny do africké muziky. Namalovali jsme si barvou své masky podobně jak to dělají v Africe k různým rituálům. I naše zelená africká krabička je plná obrázků a předmětů z Afriky. V pátek jsme zakončili výtvarnou reflexí – kde děti kreslily obrazy z různých kontinentů. Moc jsme si to i tentokrát užili!

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *