Každý má své kořeny ve třídě Ptáčků + Čarodějný pátek

  • 0 komentářů

V tomto týdnu jsme s dětmi opět cestovaly světadíly.  V pondělí jsme cestovali do jižní Ameriky kde jsme zavítali na karneval v Riu. Děti si poslechly hudbu a poté jsme rozhýbaly svá těla na rytmy samby. Prohlédli jsme si obrázky zajímavých kostýmů a masek. Ve středu jsme cestovaly za indiány do severní Ameriky. Děti si ráno vyráběly indiánské čelenky. Pak jsme si zahrály na indiány, vymýšlely si indiánská jména a tancovaly na místní hudbu.  Po náročném cestovaní jsme se vrátily zpět do Evropy kde jsme si zopakovaly co je typické pro naši zem. V pátek nastal očekávaný rej Čarodějnic a Čarodějů.  Děti přišly do vyzdobené třídy plné pavučin a pavouků i paní učitelka se převlékla za Čarodějnici ( pro některé děti až moc věrohodnou) 😀  Společně se všemi čarodějnicemi a čaroději jsme si vyrobily velkou papírovou čarodějnici. Postavili si chaloupku pro Ježibabu, zopakovaly si pár kouzel, prohlédli si herbář bylinek a poté si zasoutěžily v letu na koštěti. Toto vydařené dopoledne jsme završily upálením naší papírové čarodějnice na naší zahradě MŠ.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *