2. den na školandě

Ráno začalo opět velkou snídaní a opět bylo hodně přídavků. Bobík a Pinďa vyzval děti na sportovní den. Po procházce loukami nastal čas na trojnohý běh. Děti si vytvořily dvojice, svázali jsme jim k sobě nohy a už se vybíhalo. Děti se vítěze dozví až ve čtvrtek při vyhlašování. Vám prozradíme, že nejlepšími běžci se v kategorii starších dětí stal Andrej s Davídkem a u mladších dětí Ríša s Fandou, kteří překonali všechny ostatní děti. Na řízení „auta“, které bylo zmíněné v ranním dopise od Čtyřlístku se těšily všechny děti strááááášně moc. Na zem jsme nakreslili silnice a řízení míčku tužkou mohlo začít. Tady se nejlíp umístil Péťa, Ríša, Jenda, Klárka, Fanda a Andrej. V soutěži „Slepý chodec“, která spočívá v krokování do čtverce po slepu, se nejblíže k výchozímu bodu dostali Anička, Jenda, Andrej, Klárka a Sofie. Pak jsme pospíchaly na šunkofleky (Paní učitelka si je hojně pocukrovala – jo holt ty němečtí předci :), ty se nezapřou. Každopádně paní učitelku v nezvyklých kombinací trumfnul hned v pondělí Ríša. Na otázku: „Co na ten rohlík Ríšo chceš?“ odpověděl:“Marmeládu a šunku…“ :)) Ale vraťme se k dnešnímu dni. Po poledním odpočinku – no odpočinku….my učitelky by jsme i odpočívaly….děti mají o téhle části trošku jiné představy. Odpoledne se vyrazilo na pláž zahrát si hru Toulavé klubíčko. Když v tu chvíli nám zavolala paní učitelka Tinka, která šla zmapovat terén, protože zítra chceme vyrazit na nějakou kešku a stála na skále u vrchu Šroubený a mávala nám. Když ji děti uviděly, nabyly dojmu, že je nutné ji zachraňovat a hned se chtěly vydat na vrch. Dalo hodně práce je přesvědčit, že to není nutné. No máte úžasné děti…:). Protože začalo hřmít, vydali jsme se na cestu k penzionu. Před ním si zahrály hru na Žáby a čápy a to už začalo pršet a my jsme se přesunuli do tělocvičny a tam se děti vyřádily. Po večeři jsme popřáli Janičce k svátku. Andílci se vykoupali, poslechli si pohádku o chytré kmotře lišce, která ukradla hajnému kouzelný stoleček a teď už spokojeně spinkají. Krásné sny…

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 comments

 • Veronika Mühlbeyer
  25. května 2016 at 06:21

  Tak jsem se hned rano srdecne zasmala! Risa je sice polovicni Nemec, ale kombinaci marmilada sunka na rohlik doma fakt nejime. Nevim, co se to v tom klukovi projevilo za geny ….
  Jinak jste uzasny a deti si to naramne uzivaji. Velke diky!!!!

 • Barbora Rychtaříková
  25. května 2016 at 19:45

  jojo … vypadají všichni spokojeně … děkujeme 🙂 doufám, že si to tam užívají nejen děti 🙂