Vítej mezi námi u Ptáčků

  • 0 komentářů

První zářijový týden se nesl ve znamení seznamování. A bylo toho spousty nového s čím se děti, které přicházejí do školky prvním rokem, musejí popasovat. Někdy to bylo náročné loučení s rodiči, jindy podřídit se školkovému režimu, zapamatovat si svou značku, připravit si sám na svačinu a nebo se převléknout do pyžamka. Byl to zkrátka a dobře velmi náročný týden. Přesto jsme toho hodně zvládli. Chci Vás ubezpečit, že vaše děti zatím opravdu přechod z domova do školky zvládají bravurně. Nic se neděste ranních křiků a slziček, ty brzo po vašem odchodu ustanou a na každé dětské tváři je během dne vidět úsměv. Děti se seznámily s chodem a režimem ve třídě. Už si umí vybrat hračku, s kterou si chtějí hrát a přihlásit se k nabídce na tabuli. Naučily se postupně zvládat sebeobsluhu u svačiny i oběda. Poznají svou značku a vědí kde najdou svůj ručník i krabičku na své věci. Na co jsme se zaměřili nejvíce jsou jména našich kamarádů. A tak se děti dokázaly vzájemně představit svým kamarádům. Hrály jsme nejrůznější hry, zaměřená naše jména. Děti umí také svou první písničku. Co se dětem hodně líbilo, je práce s padákem. Zakončili jsme náš týden společným dílem naší třídy Ptáčků, kde si každý vytvořil sám sebe. Když si děti se svými postavičkami dostatečně pohrály, nalepily je do vytvořené třídy Ptáčků, kam teď budou celý rok chodit.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *