Vítej mezi námi u Motýlků

  • 0 komentářů

Další etapa, další významný skok a spoustu nových zážitků a zkušeností čekalo na nové děti v prvním zářijovém týdnu, které k nám nastoupily poprvé do školky. Odloučení od rodičů, přivyknout novému řádu, přespat v novém prostředí nebo se sám převléci a sám si připravit svačinku, nebylo nic snadného. Ale o to víc jsem byla mile překvapena, jak se první týden vydařil. Přes počáteční slzičky a naříkání jsem poznala spoustu statečných tvářiček, které později vykouzlily úsměv na tváři a spokojenost. Také radost, která z nich při společných hrách zářila se nadala přehlédnout. Nejvíce se určitě líbili činnosti s padákem a pohybová hra s říkankou Kolo mlýnský. Samozřejmě jsme se také museli všichni lépe poznat, a tak nás neminuly ani hry se jmény nebo povídání o našich zájmech, co máme rádi a co se nám naopak nelíbí. Bylo úžasné a mají mou obrovskou pochvalu, jak rychle se naučily chápat smysl kartiček na tabuli, a tak si sám vybrat, s čím si chci zrovna hrát. Naučily se vnímat piktogramy denního řádu, který jim usnadnil den ve školce a také značky už jim nedělají sebemenší problém. Společně jsme si zazpívali pár známých písniček a nakonec jsme z dlaní natiskali motýlky s fotografií, abychom si tu svou třídu nějak hezky vyzdobili.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *