Motýlci – Jak to funguje

  • 0 komentářů

Druhý týden měsíce září se točil okolo tématu „Jak to funguje“. Přišli jsme na to, že aby nám bylo spolu ve školce hezky, abychom se do školky těšili, měli by jsme být k sobě ohleduplní. V debatním kruhu mohl každý říct, co se mu nelíbí, co mu je nepříjemné. Nejvíc zmiňovaly hulákání, křičení na kamarády… Vzniklo tak pravidlo Pusinkové nebo Ouškové (děti se ještě nerozhodly, který z názvů je ten nej… :,)) A aby se na toto pravidlo nezapomínalo, snažily se děti jej výtvarně ztvárnit. Hlasováním, pak vybraly to nejlepší, které jsme umístily na síť ve třídě. V úterý přišel do školky Klaun Tútú – díky němu si děti připomněly, jak to funguje při přecházení přechodu, proč nosit při sportování helmu apod.. Velkým dobrodružstvím se pro děti stala prohlídka zázemí školky, které předcházelo povídání o tom, kdo všechno se tu o děti stará. Děti se podívaly do všech místností, v některých objevily neznámé stroje, nad nimiž dumaly k čemu mohou být dobré. Nejvíc jim hlavu zamotal stroj na škrábání brambor :-). Ve skladu potravin objevily pirátské müsli, na které se prý straně moc těší.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *