Bramborový den u Ptáčků

  • 0 komentářů

Dnešní první podzimní den jsme u nás ve školce oslavili projektovým dnem, který byl plný brambor. Děti přicházely v převlecích samotných brambor nebo bramborových pytlů, ale uvítali jsem také víly či skřítky bramboráčky. Činnost spojenou z bramborami, kterou jsme zvolili hned ráno, byla tisk bramborovými tiskátky. To si děti opravdu užily a vytvořily 5 velikých archů dekorovaného papírů. Určitě je ještě k něčemu využijeme. Ve společném  kruhu nám každý řekl, jaká je právě ta jeho brambora, a tím jsme trochu procvičili přídavná jména. Rozcvička nás čekala  taky bramborová a zjistili jsme, že nás taková malá brambora unese. Po svačince jsme si zazpívali 2 písničky  Jedna, dvě, tři, čtyři, pět… a Kopu kupu brambory, kterou jsme doplnili i pohybem. Děti se zvládly naučit i básničku o bramboře a závoře. Nakonec jsme brambory posbírali a povařili v hrnci, abychom je mohli sníst, ale vše jen jako. Zítra si z donesených brambor můžeme vyrobit podobnou postavičku jakou už dnes přinesl Adámek.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *