„Někdy méně je více“ – Motýlci

  • 0 komentářů

V poslední týden měsíce září se točil okolo sousloví „Méně je někdy více“. Děti si vytvořily, pojmenovaly a nakreslily další pravidla. K ouškovému, které nám připomíná, že nemáme křičet přibylo ochutnávací (alespoň jednou ochutnáme, co nám paní kuchařky připravily) a šnečkové (ve školce neběháme, aby jsme se nesrazily). Děti navrhovaly další a další, ale přišly nakonec na to, že je lepší mít méně pravidel, než spoustu na která by zapomínaly. Seznámily se s tabulkou sebehodnocení – každý si přilepí smajlíka k činnostem o kterých si myslí, že zvládne sám bez něčí dopomoci. Při výtvarném tvoření si měly možnost vyzkoušet, že zmiňované sousloví platí i při množství nanášené barvy na listy. Povedlo se jim tak vytvořit z dlaní a prstů ježečky, a z lístečků podzimní listí, do kterého se ježci chtějí schovat.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *