Motýlci, dokážu to sám?

Začátek října máme s dětmi již za sebou. Další měsíc nám přinesl nový integrovaný blok s názvem Věřím v sebe, který odstartoval prvním tématem „Dokážu to sám?“ Cílem tohoto bloku je u dětí rozvíjet a posilovat jejich sebedůvěru, od které se mnohdy musí odrazit, aby tu svou překážku překonaly. S jejich sebedůvěrou jim určitě pomůže předešlá ctnost samostatnost, kterou mají už v mnoha ohledech v malíčku. A jelikož už tu máme pravý podzim, nezbývalo nic jiného, než ho dětem hned v pondělí řádně představit. Seznamovali jsme se nejen s podzimními barvami, ale také s podzimní přírodou a procesy, který ji doprovázejí. Děti si vyzkoušely zapouštění barev a otiskávání listů na plátno, z kterého v průběhu týdne vystřihovaly různé listy, které pro ně měly později důležité uplatnění. Dále si vyzkoušely, jak moc je poslouchají prstíky při navlékání podzimních závěsů z korálků, nebo jak silné mají ruce a nohy, aby zvládly úkoly na žebřinách. Především zde bylo vidět, jak se děti dokáží poprat s výzvou a že si věří kolikrát víc, než i my dospělí. Za to mají můj upřímný obdiv. Společně jsme se také naučili novou tématickou písničku a ještě si děti mohly vyzkoušet přivolat pravý podzimní déšť na Drumbenech, což je ohromně zaujalo. Vyzkoušely si také pexeso s přírodninami z venku, které pro ně vytvořila paní učitelka Lucka a které zvládly na jedničku. Konec týdne jsme uzavřeli společným měsíčním projektem, kdy si děti na větvičky, nasbírané při dopolední vycházce, lepí své barevné lístečky s dovednostmi, které se v té naší školce naučily.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 comments

 • michaela
  10. října 2016 at 15:14

  Dobry den bylo by jeste jedno mistecko prop meho synka v lednu mu budou 4 predemdekuji

  • Martina Štolbová
   11. října 2016 at 16:36

   Dobrý den. Zatím ne, ale napište mi na mail mskarla4@seznam.cz iniciály vašeho dítěte a kontakt na Vás. Pokud se uvolní, dám vám vědět.