Každý je důležitý – Motýlci

  • 0 komentářů

Podzimní počasí nám propuklo v plné síle, a tak jsme s novým měsícem přivítali i nový integrovaný blok Pospolitost. Pochopit správný význam této ctnosti nebude nic jednoduchého, avšak my to určitě zvládneme. Je to něco co nás spojuje? A co to je? Děti se tak dostanou do různých situací, aktivit a her, kde zjistí, že i ten poslední vzadu je důležitý. V říjnu se děti naučily něco o svých smyslech, svém těle a zdraví. A aby nám to hezky navazovalo, tak se nové týdenní téma – každý je důležitý – neslo trochu v globálním měřítku našeho životního prostředí. Ale co to vůbec je to životní prostředí? Je pro nás nějak důležité? A proč? Děti měly spoustu myšlenek a příběhů, které mi chtěly převyprávět, až jsme se dostali i k té naší pospolitosti, která nás bude celý měsíc učit a provázet. První týden v našem tématu nám ukázala, že každý může něčím přispět a že když si budeme navzájem pomáhat a učit se od sebe, vytvoříme společný projekt, který nemusí skončit jen u nás ve školce, doma, nebo u babičky, ale třeba i v zahraničí, když budeme na dovolené. Ale co by to mohlo být? Je něco, co zvládnete i vy děti, aby se nám tu žilo lépe a zdravěji? Děti přicházely s nápady, že nebudou ničit stromy, kytičky, rušit zvířátka v lese a nebudou vyhazovat odpadky na zem, ale do koše. Ale do jakého koše? Je správné vše vyhazovat do jednoho, nebo máme různé barvičky těch košů? A tak jsme se dostali, až ke třídění odpadu, kdy každý může pomoci a to naše životní prostředí zase trochu vylepšit. Vyrobili jsme si tedy rovnou celou naší planetu, kterou jsme se rozhodli uklidit. Nejprve ale bylo třeba přijít na to, co kam patří a v tom nám pomohly různé hry a aktivity na třídění odpadků, kde si všechny děti musely navzájem pomáhat. Nejvíce se ale líbilo, když jsem si zahrála na nepořádnou paní učitelku a udělala jsem v herně nepořádek. Děti mi za to vynadaly, ale pak mi šly pomoct, když jsem si to po sobě chtěla uklidit 🙂 Nakonec nám v pátek vzniklo společné dílo, které nám teď visí ve třídě.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *