Pospolitost – přátelství u Ptáčků

  • 0 komentářů

V listopadu nás čekal nový integrovaný blok, který bude celý o pospolitosti. Není to vůbec jednoduché téma, ale my jsme se do něj s elánem pustili. Tématem týdne bylo „Jak poznáš přátele?“ Hodně jsme se s dětmi bavili na téma přátelství. Co se jim vybaví, když se to slovo vysloví. Vše jsem si pečlivě zapisovala a nakonec vzniklo společné dílo, které děti dotvořily svými kresbami a také frotáží vylisovaných listů, když je kolem nás tak nádherný podzim, plný barevného listí. Dále jsme také pracovali s již hotovým stromem, který vznikl z rukou dětí. Každý si vystřihl svou fotku a nalepil se do své ručky. Vznikl tedy strom třídy Ptáčků. Pomocí lihového fixu vznikla propletená pavučina přátelství dětí v naší třídě. Každý se spojil s tím, kdo je jeho kamarádem. Hodně děti také bavila hra, kde si vyzkoušely pospolitost. Byla to židličkovaná, ale jiná než kterou děti znají. U této hry se nevypadává. Naopak je důležité, ale všechni děti zůstaly ve hře, jinak hra nemůže pokračovat dál. A tak jsem dětem ubírala stále židle a ony musely vymyslet, jak to udělat, aby všechny měly stále místo k sezení. Chvilku jim to trvalo, než pochopily, že se musí někdo z nich uskromnit a nabídnout půlku své židle nebo svůj klín k sezení. No nakonec to vlastně děti dělaly rády a pochopily, že když někdo stojí bezradně a neví kudy kam, je dobré mu nabídnout místo u sebe. Jedno velké pravidlo, které platilo od začátku bylo „Nikoho to nesmí bolet!“, jsme také dodrželi. A tak nakonec 22 dětí sedělo na 5 židlích :o)) Nádhera. Tak jsme si to prostě zase moc užili!

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *