S čerty mohou být i žerty – Motýlci

Další týden skončil a nový je před námi. Na začátku týdne jsme již opustili Pospolitost a mohli jsme tak přivítat novou ctnost zvanou Štědrost, která nám krásně podtrhne měsíc plný vánoční atmosféry. Ale protože nás v pondělí, 5.prosince, čeká návštěva Mikuláše, který sice vyvolá u většiny dětí radost, ale u některých bohužel také strach a obavy z čerta. A tak jsme si společně ukázali, že i s čerty mohou být žerty a že pokud čertovi něco hezké zazpíváme nebo zacvičíme, může nám s Mikulášem i něco hezké darovat. A v tomto duchu se nesl i náš týden, kde jsme si všichni společně hráli, cvičili, zpívali a vyráběli, aby ten čert s Mikulášem a andělem viděl, co jsme si pro ně krásné připravili. Děti se také v týdnu dočkaly otočení své první ozdobičky na jejich novém adventním stromečku, na kterém usilovně pracovaly, aby si hned 1.12. měly co otočit, a tak se dozvědět, co nového je čeká. Ve čtvrtek se tedy pustily do přípravy vánočních přání, kde musely uplatnit hodně trpělivosti a pečlivosti. Nakonec jsme týden zakončili čertovsko-andělským dnem, kde děti poznaly, že i v čertovi se skrývá dobrota a naopak, že v každém anděli může být i trochu toho čertiska. Tak obě bytosti spojili své síly, z kterých vzešlo spoustu srandy a zábavy.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

One comment

  • Lískovcová
    5. prosince 2016 at 13:28

    Nádhera,šikulky 😀