S čerty mohou být i žerty – u Ptáčků

  • 0 komentářů

Přehoupl se nám prosinec a nastává adventní čas. Pro toto období jsme si vybrali krásné téma, které k adventu určitě patří –  štědrost. První týden jsme tedy zasvětili seznámení s touto ctností, kdy jsme si spolu s dětmi vysvětlili, v čem lidská štědrost spočívá. Přišli jsme na to, že je to hodně o dávání a dělení se. Během týdne vznik náš nový adventní kalendář ve formě stromečku, který bude se štědrostí hodně spojen. Každý den až do vánoc bude pro nás nachystané nějaké přání, které můžeme někomu splnit.  Prvním přáním bylo, aby děti opět oprášily stromeček, který loni sami vyrobily a postavily ho na školní zahradu, kde zase bude sloužit přes zimu ptáčků. V pátek bylo přání mnohem rafinovanější. Děti měly zkusit vymyslet básničky o čertovi i andílkovi pro radost nám všem. A světe div se, i toto přání jsme dokázali splnit.  Ovšem nebyl to tedy jen týden štědrý, ale taky lehce čertovsky zabarvený. Děti se naučili krásnou novou písničku o Mikulášovi a čertovi.  Dokáží jí i doprovodit na ozvučná dívka. V pátek byl velmi netradiční den, který se nesl v duchu andělsky-čertovského rejdění.  Vznikli krásné obrazy obou těchto nadpřirozených bytostí. Byl to den, kdy jsme si s čerty užili spousty legrace a připravili se spolu na příchod toho opravdového čerta,  Mikuláše i s andělem, kteří k nám do školky zavítají v pondělí.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *