Za zvířátky do lesa – Motýlci

  • 0 komentářů

Druhý prosincový týden jsme začali u našeho adventního kalendáře. Pod čísly 3 a 4 nám Ježíšek připravil malá překvapení v podobě skládanek a doplňovaček. Děti měly z dárečků velkou radost a hned se daly do skládání a doplňování. Trošku je to rozptýlilo od obav z čerta a Mikuláše, kteří právě 5. obcházejí a hledají hodné a nebo zlobivé děti.  A opravdu hned po svačině, jsme slyšeli cinkání zvonku a řinčení řetězu. V tomto týdnu bylo naším hlavním tématem „Za zvířátky do lesa“. V diskuzním kruhu jsme si prohlížely obrázky zvířat a povídali si o tom, jak přečkávají zimu. Pro ty zvířátka, která jsou přes zimu aktivní, jsme donesli do lesa žaludy, které jsme nasbírali na podzim. Ve středu a ve čtvrtek se děti proměnily v návrháře vánočních balících papírů a s pomocí anilinových barev a igelitů se jim podařilo vyrobit opravdu zajímavé papíry. V pátek jsme dostali od zvířátek z lesa za donesené žaludy prázdné skořápky od oříšků, hrnec plný vosku a krátké knoty. Chvilku děti debatovaly, proč nám je zvířátka dala a jak by jsme je mohli využít. Nakonec je napadlo, že by jsme z nich mohli vyrobit plovoucí skořápky a pustit si je podle zvyku na Štědrý den.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *