Den DOBRA prosinec 2016

  • 0 komentářů

Již podruhé, během dvou let, nás navštívili studenti Gymnázia Jateční v rámci svého projektu DEN DOBRA. Mě, jako ředitelce, se toto setkání dvou generací moc zamlouvá. Myslím, že je prospěšné pro obě dvě strany, tedy jak pro tu dětskou tak i pro tu dospívající. Uvědomila jsem si, jak málo se tyhle dvě generace spolu setkávají v dnešním světě. Babičku či dědečka má skoro každá rodina, ale mít dospívajícího sourozence se poštěstí málo komu. Přesto si mají tolik co říct. Jsou si vzájemnou inspirací. Moc mě bavilo dívat se, jak si to společně užívají. Děti vzhlížely ke studentům jako k velkým vzorům. Kdy se tohle „skorodospělákům“ poštěstí. V tomto období jsou jim spíše vzory předkládány a tady najednou jsou jimi oni. Ale nepovyšují se, naopak se sníží na úroveň předškoláčků a dokážou si hrát jako před léty. Krásně si vzájemně naslouchají a probouzí v sobě pocity, které možná už v životě dlouho nepocítili. Děkujeme moc studentům, že měli chuť a odvahu předstoupit před naše děti a zpříjemnit jim jedno předvánoční dopoledne.

 

 

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *