I já uvítám podporu – u Ptáčků

  • 0 komentářů

Druhý lednový týden jsme s dětmi věnovali podpoře. Je to slovo, které děti moc často neslýchají a tak jsme si dlouho vysvětlovali, co že to vlastně je. V podělí si tedy děti vyzkoušely, udělat podporu někomu, kdo má zavázané oči a nevidí. U toho děti pochopily, co může podpora být. Další dny už bylo snazší s dětmi o podpoře hovořit a hledat různé její možnosti. Dostali jsme se tedy i k tomu, v čem by chtěly být podporovány děti samy a kde by podporu uvítaly.  Tak vzniklo naše společné dílo „V čem chtějí děti podpořit“ , kde výtvarně zpracovaly, v jakých činnostech by chtěly být podpořeny. Během celého týdne jsme společně nacházeli situace, kde všude můžou děti svou podporu nabídnout, ale i naopak, kde si o ní můžou říct s tím, že by oporu ve vzniklé situaci ocenily.  A tak při cvičení na lavičkách byla nabídnuta nejedna pomocná ruka. Děti si ovšem dokázaly i o podporu požádat. Což není vždy snadné. Věříme, že i vám doma se bude dařit nalézat spousty situací, kde můžete podporu nabídnout a uplatnit.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *