Pojď, zkusíme to spolu – Motýlci, Ptáčci

  • 0 komentářů

Poslední lednový týden již skončil, a přesto že někteří z nás si užívali hor a lyžování, ani my jsme tady ve školce nelenili a snažili jsme si to také užít 🙂 S týdenním tématem „Pojď, zkusíme to spolu“ jsme využili spojených tříd a rozhodli jsme se, že tu naší školku společně trochu vyzdobíme, než ty šikovní lyžaři dorazí zase zpět. Děti vytvořily z klovatiny a barev nádherný kmen, který se poté dozdobil nasbíranými větvičkami z venku. Nebylo však nic lehkého tam větvičky přidělat, a tak jsem ráda přiložila ruku k dílu. Ale co s takhle chudým stromkem? A k čemu bude vůbec sloužit? S dětmi jsme si povídali o tom, že pomáhat a podporovat nestačí jen v období, kdy to probíráme zde ve školce. Měla jsem z dětí pocit, že musíme jít hlouběji. Této ctnosti je totiž třeba si vážit a jen měsíc na to nestačí. Proto jsme strom dotvořili do 4 ročních období a umístili za něj kapky s nápisy, které nám mají připomenout, že pomáhat si je třeba po celý rok. Ale co by to bylo za spravedlnost, kdyby se jen pracovalo a zábava nikde? A tak jsme si společně hráli, tančili, cvičili, zpívali, bubnovali a zkoušeli vlastní sílu těla prostřednictvím spolupráce 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *