Čestné sportovní chování – Motýlci

  • 0 komentářů

V posledním únorovém týdnu si děti vyzkoušely, alespoň v určité míře, co znamená „být sportovcem“. Zjistily, že naše tělo není gumové, že má určité svaly a kosti, které se nám ne vždy ochotně podřídí. A tak s tématem Čestné sportovní chování jsme si s dětmi společně povídali o tom, jaké úsilí a dřina je za tou vysněnou krasobruslařkou, fotbalistou, gymnastkou, hokejistou a mnoho dalších. Z prohlížených obrázků a teď už i vlastních zkušeností pochopily, že zde podvádět se rozhodně nevyplácí. Bez práce nejsou koláče – bez cvičení a vytrvalosti nejsou výkony. A protože sportovci také neumí vše ze dne na den, vytvořili jsme společně tréninkový plán, který měl naše dosavadní schopnosti posunout zas o krok dál. Byla jsem moc ráda, když jsem od některých z Vás slyšela, že syn se těší do školky, protože budou další soutěže, byla jsem ráda, že se tomu chtějí věnovat i bez toho, že na konci dne uvidí hmotnou odměnu. Vždyť není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! Děti to zatím ovšem vidí jinak :D, a tak aby to nebylo úplně bez odměn, v pátek jsme spravedlivě vyhodnotili tři nejlepší sportovce, kteří dostali drobný dáreček a ostatní sladkou odměnu. Také jsme navštívili s předškoláky dopravní hřiště a 1.třídu na ZŠ Karla IV.  🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *