Farmáři a farmářky u Motýlků

  • 0 komentářů

Společně s jarem jsme s dětmi přivítali i nový integrovaný blok s názvem „Uděláme si to tu krásné“ , který označuje další významnou ctnost pracovitost. I když jsme začali zrovna jarními prázdninami a moc dětí nechodilo, povídali jsme si o tom, co  to ta pracovitost vůbec je a k čemu je důležitá. Teď už jsme se sice posunuli kousek dál, ale stále je třeba se ptát … Mnoho dětí vidí za prací jen odměnu a to co předchází opomíjejí. Kde se vezmou vajíčka, z kterých maminka upeče buchtu? Kde se vzal svetr, který jim koupila babička k narozeninám? Kdo nám pomůže, když jsme nemocný? Kdo postavil dům v kterém žijeme a díky komu se máme dobře? Bylo třeba ukázat kolik úsilí stojí za každým chlebem nebo za teplou vodou na koupání – neboť bez práce nejsou koláče. A tak jsme se proměnili ve farmáře/farmářky a pomocí puzzle, obrázků, různých zvuků, jsme se učili rozdíly mezi životem na farmě, v lese nebo třeba ve městě. A pokud se s pomocí počasí zadaří, zkusíme si příští týden, jako správní farmáři, i něco zasadit. Také školku bylo třeba trochu od té zimy rozveselit, a tak děti vyrobily mráčky s duhou, které nám teď zdobí naší chodbu 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *