Práce šlechtí člověka u Ptáčků

  • 0 komentářů

Měsíc březen máme zasvěcen pracovitosti. Integrovaný blok s názvem „Uděláme si to tu krásné“ nás provede různými profesemi, které mohou lidé v životě dělat. Je spousta možností, kde mohou lidé pracovat. Tento týden jsme si s dětmi hodně povídaly o všech možných zajímavých zaměstnáních a řemeslech. Některá jsme si vyzkoušeli pomocí hry. A tak jsme okusili řidičské či cukrářské povolání. Měli jsme možnost vidět pracovat pana fotografa, který nás ve středu ve školce byl fotit. Mě samotnou ovšem velmi zajímalo, jakou práci by si chtěly v životě vyzkoušet děti – pracovaly tedy s myšlenkou „Co budu dělat až budu velký?“ Svou představu děti výtvarně zpracovaly pomocí kresby tuší. A tak u nás ve třídě roste jeden hokejista, jedna paní květinářka, krásná baletka, nejeden policista, jeden saniťák a paní doktorka. Také IT technik a velmi šikovný automechanik a kuchař. No a nemůže chybět paní z kanceláře, co dělá ty papíry :o)) Málem bych zapomněla na zahradníka. Myslím, že po tomto týdnu, už mají děti hrubou představu o tom, jaká různá zaměstnání je mohou v životě potkat. Těšíme se, jaká další zaměstnání vymyslíte spolu s dětmi vy rodiče ve formě masek na náš karneval profesí.

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *