Ten umí to a ten zas tohle + karneval u Motýlků

  • 0 komentářů

Ten u mí to a ten zas tohle – tento kousek písničky, v podání Jana Wericha byl tématem tohoto týdne. S dětmi jsme si povídali o různých pracovních profesích, čím jsou jejich rodiče, že žádná profese není méně významná a každý je prospěšný. Na tabuli měly možnost děti spojovat profese se stroji, které potřebují ke své práci. Ve výtvarné výchově  si mohl každý vyrobit tu profesi, která se mu nejvíc líbila – a tak vznikla spousta hasičů, zedníků, švadlenek, které ušily oblečení, řezníci nám udělali věnec buřtů, kadeřnice ostříhala zákaznici vlasy a hezky ji učesala, bagristé navozili spoustu hlíny, písku a uhlí. V diskuzním kruhu jsme pojmenovávali obchody, kdo v nich prodává a co si v nich můžeme koupit.

Ve čtvrtek byl v plánu karneval, na který dorazila spousta policistů, vojáků, fotbalistů. Také přišli herci, zpěvačka, kuchař, baletky, paní doktorka a veterinářka. V herně jsme uspořádali fotbalový zápas, poslechli jsme si písničku Ten umí to a ten zas tohle a v závěru jsme uspořádali velkou diskotéku.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *