O pracovitých včelkách u Ptáčků

  • 0 komentářů

Tento měsíc věnujeme ctnosti PRACOVITOST. Kdo jiný by nám mohl teď z jara demonstrovat pracovitost než právě včelky. V tomto týdnu jsme si tedy o včelkách hodně povídali. Přivítali jsme spolu s včelkami již dlouho očekávající jaro. V pondělí si děti prohlížely obrázkový materiál o včelách, hodně se ptaly a  hledaly další informace. Narazili jsme i na úsloví „Pilný jako včela“, která jsme si společně objasnili. Další den jsem spolu s dětmi pracovala s příběhem O včelách s otevřeným konce. Děti vymýšlely, jak by mohl příběh dopadnout. A když už je tu to opravdové jaro, pustili jsme se do práce i my a stali jsme se na chvilku zahradníky. Děti si zasely  semínka cukety, okurky, ředkviček a jiné zeleniny, dokonce i květinek. Tak a teď se musíme o své květníčky dobře starat, aby nám pro včelky vyrostly zdravé rostlinky, které pokvetou. Až povyrostou, zasadíme si je na naš školní záhonek. V tomto týdnu jsme měli ještě v plánu seznámit se s písmenky. Spojení se včelkami se nám dařilo. A tak ve středu vznikly tři úly, každý měl jinou barvu a včelky z něj vylétaly pro různá písmenka, aby složily slovo, které jim královna předložila. Všem se to podařilo. Další den to měli včelky ještě trochu složitější. Pracovaly opravdu sami.  Musely vylétal pro okvětní lístečky kytiček, na kterých byla různá písmenka a složit si tak svou vlastní kytičku se svým jménem. I taky se práce podařila. V pátek si děti zkusily tvořit s barvou a bublinovou folií a vykouzlit jarní medový obrázek s kresbou včeliček. Pracovitost nám ukázala, že můžeme svou prací zvelebovat své prostředí . To nás baví a přináší nám to radost!

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *