Pilný jako včelka – Motýlci

  • 0 komentářů

Minulý týden nás provázela PRACOVITOST krásnou vůní medu a seznámila nás tak s příslovím „pilný jako včelka“, které nám otevřelo pravé jaro. Děti pracovaly s obrázky, aby poznaly, jaký je vlastně rozdíl mezi včelkou a vosou, neboť ne každý tyto odlišnosti pozoroval. Povídali jsme si o spolupráci včelstva, na kterém bylo vidět, jak to krásně funguje, když každý plní svou úlohu. A tak jsme se nakonec dopracovali až k tomu našemu přísloví, které nám mimo jiné znovu připomnělo, že vše je na sobě závislé a jeden bez druhého by nefungovalo. A protože naším úkolem bylo také seznámit se s písmenky, orientací v prostoru a geometrickými tvary, spojili jsme příjemné s užitečným a děti si zahrály na včelí úl. Měly své role letců a dělnic, kdy „dělnice“ stavěly medové plástve a „letci“ nosili pyl (geometrické tvary) do úlu dělnicím. Děti zjistily, že není vždy jednoduché spolupracovat, protože se musí spolupodílet na jednom projektu a nemůže si to každý dělat co chce. Bylo zajímavé sledovat spolupráci všech dětí dohromady, ač rozdělené na dvě skupinky. A protože se celý měsíc točí kolem jara, práce, jarní zahrádky a mnoho dalšího – zasadily děti semínka okurek, ředkviček, cuket, ale také kytiček, které se později přesadí na náš záhonek. Také jsme si povídali o našem „pilném“ dnu doma a o tom, že je třeba si doma/v rodině pomáhat, stejně tak, jako si pomáhají včelky. Že každý je důležitý a na každém z nás záleží. A tak si děti vytvořily vlastní včelí domečky, v kterých se cítí nejlépe.

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *