Být jiný je dar – Motýlci

  • 0 komentářů

Duben je měsíc, kdy se budeme s dětmi učit o JEDINEČNOSTI každého z nás. Kolem nás se vše začíná měnit, a tak narazíme na to, že nic není úplně stejné, že každý je něčím zvláštní a jedinečný. V uplynulém týdnu jsme měli nelehký úkol. V pondělí se děti krásně rozpovídaly o svých zvláštnostech, zájmech, vzhledových i povahových rozdílech, ale tím to pro nás nekončilo. Bylo snadné vybrat co baví nás a co ostatní, popsat svůj vzhled od druhých, ale jedinečnost je přeci něco víc. Jedinečná je pro nás třeba maminka nebo bráška, je to někdo nebo něco, co je pro nás víc, než pro kohokoliv jiného … A tak se dětem představil příběh Malého prince. Povídali jsme si spolu od první kapitoly až po tu poslední. Rozebírali jsme především vztah prince a růže. Protože právě TAHLE růže, ač je růží na světě milion, byla pro prince tou jedinou. Tak děti pochopily v čem tkví tajemství jedinečnosti. Byl to náročný příběh – náročný týden plný soustředění, ale také fantazie a hravosti. Děti si vytvořily podobiznu prince, sestavily příběh z vizovického těsta a hrály hry, v kterých se proměnily v Baobaby, krásné růžičky, Zeměpisce, nebo také v samotného prince. S Princem se ovšem neloučíme, neboť nás i nadále bude provázet a to až do naší rozlučkové besídky 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *