Každý v sobě máme duhu – Motýlci

  • 0 komentářů

I v druhém dubnovém týdnu jsme pokračovali v jedinečnosti a volně jsme navázali na minulý týden tématem „Každý v sobě máme duhu“, jež nás také motivovalo na  akci, kdy budeme plnit úkoly po cestě velikonoční duhy, v jejímž cíli bychom měli nalézt přímo na hradě Střekově poklad. V pondělí jsme zjistili, co duha vlastně je, proč se objevuje, dozvěděli jsme se, jaké má barvy, přemýšleli jsme o tom, jaká barva a proč se líbí nám, že v nás různé barvy mohou vyvolávat různé představy a emoce, a že je naprosto v pořádku, že to každý vnímáme jinak. Hráli jsme také mnoho barevných her a všechny činnosti jsme si tak náramně užívali. Protože barvy byly všude kolem nás, bylo jasné, že jsme si chtěli vytvořit vlastní duhu a abychom dali najevo, co pro každého z nás znamená zrovna ta naše duha, do ní jsme ještě vtiskli tuží to, co máme my rádi, nebo co milujeme, a tím každá duha každého „Motýlka“ dostala své vlastní kouzlo a význam jedinečnosti. Ani venku jsme však nelenili a hráli různorodé hry a všímali si pestrosti a barevnosti přírody, i když zrovna duhy jsme se tento týden přes veškerou snahu spatřit ji, nedočkali. V neposlední řadě jsme si stihli také vyzdobit nádherné velikonoční kraslice, a tak jsme se s dobrým pocitem mohli vydat vstříc velikonočním prožitkům doma a už se jen těšit na další týden, kdy nás hned po Velikonocích čeká duhová výprava za pokladem. Najdeme ho? 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *