,,Jedinečnost přírody“ a ČARODĚJNICKÝ REJ u Ptáčků

  • 0 komentářů

Tento týden byl pro děti velmi pestrý. Hned v pondělí jsme se vydaly za Velikonoční duhou.  Děti se nemohly dočkat, až se vydají na cestu. Už od příchodu nemluvily o ničem jiném, než o cestě za duhou a nalezením pokladu na jejím konci. Po brzké svačince jsme  cestovaly autobusem na Novou Ves. U lesa na nás čekala duhová víla, která nás seznámila se svým příběhem a potřebovala od dětí pomoc. Děti po cestě plnily úkoly a za jejich splnění získaly barevnou stužku pro vílu. Po zvládnutí všech úkolů vysvobodily duhu a získaly vytoužený poklad.  Ve zbytku týdne jsme si s dětmi povídaly o jedinečnosti přírody. Co se mění, jaké existuje počasí, poznávaly jsme stromy a květiny. Ve čtvrtek k nám také zavítalo úžasné divadlo Krabice Teplice  s pohádkou Ovce běží z kopce. Děti toto divadlo dobře znají a moc se na pohádku i jejich herce těšily. Poslední den v týdnu nás čekal Čarodějný rej. Děti dorazily do školky v dokonalých maskách. Čekala tu na ně vrchní ČARODĚJNICE s pestrým programem. Děti ráno stavěly chaloupku pro Ježibabu, malovaly obrázky toho co by si vyčarovaly, když by uměly čarovat. Zazpívaly jsme si píseň 5 ježibab. Udělaly jsme si také přehlídku masek a zakončily to čarodějnickým rejem u kterého se děti vyřádily. Venku jsme ještě vařily lektvary z rostlin. A uspořádaly let na koštěti. Tento pestrý týden se dětem moc líbil a u oběda je čekal ještě obrázek čarodějnice v každém jídle.

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *