Vesmírný svět kolem nás – Ptáčci

  • 0 komentářů

Začal nám nový měsíc a my jsme opustili jedinečnost, abychom se mohli vrhnout na zvídavost. Tohle je ctnost tolik typická pro děti a tak si jí patřičně užíváme. Děti zkusily vysvětlit, co si pod zvídavostí představují. Trochu jsme to pletly se zvědavostí, ale ono je to opravdu velmi podobné, ale nakonec jsme přišly na rozdíly. Snažila jsem se, aby děti pochopily, že bez zvídavosti by nebyl žádný pokrok. To, že jsou lidé zvídavý, přináší nové objevy a my přicházíme věcem na kloub a vymýšlíme další a další vymoženosti. Zvídavost je hodně i o bádání a tak my, jsme se vypravili do vesmíru. Hodně jsme si povídali o sluníčku. Co to vlastně slunce je, co nám slunce dává, ale i to, co nám někdy připomíná. Děti si zkusily naše velké slunce nakreslit, různými způsoby. Naučili jsme se společně i pozdrav slunci, který vychází z jogínských pozic a vzdává hold sluníčku. Na slunce jsme si hráli i s padákem, kde bylo naším úkolem udržet sluníčko uprostřed padáku. Vůbec to nebylo jednoduché, najít způsob a vytvořit součinnost všech dětí k tomu, aby sluníčko zůstalo uprostřed a nikam neuteklo. Děti sami přišly na to, že musí být trpělivý a opatrní. Protože zázraky se nedějí jen tak. Nakonec se nám to dvakrát podařilo. Sluníčko je tedy střed naší sluneční soustavy, ale my už víme, že okolo slunce obíhají planety. V pátek jsme si blíž prozkoumali planetu jménem Merkur. Snad vám děti doma řeknou, co jsme se o této planetě dozvěděli. Nejvíc ale děti bavil pokus s magnety, kdy si nakreslily doprostřed čtvrtky sluníčko a magnet jako planeta Merkur, sluníčko obíhala jakoby kouzlem. Děti pohybovaly magnetem, který byl ze spodu čtvrtky a vrchní magnetek pěkně obíhal sluníčko. Vzniklo nám také vesmírné leporelo, které budeme postupně doplňovat dalšími planetami. Už se na to moc těšíme!

Začal nám nový měsíc a my jsme opustili jedinečnost, abychom se mohli vrhnout na zvídavost. Tohle je ctnost tolik typická pro děti a tak si jí patřičně užíváme. Děti zkusily vysvětlit, co si pod zvídavostí představují. Trochu jsme to pletly se zvědavostí, ale ono je to opravdu velmi podobné, ale nakonec jsme přišly na rozdíly. Snažila jsem se, aby děti pochopily, že bez zvídavosti by nebyl žádný pokrok. To, že jsou lidé zvídavý, přináší nové objevy a my přicházíme věcem na kloub a vymýšlíme další a další vymoženosti. Zvídavost je hodně i o bádání a tak my, jsme se vypravili do vesmíru. Hodně jsme si povídali o sluníčku. Co to vlastně slunce je, co nám slunce dává, ale i to, co nám někdy připomíná. Děti si zkusily naše velké slunce nakreslit, různými způsoby. Naučili jsme se společně i pozdrav slunci, který vychází z jogínských pozic a vzdává hold sluníčku. Na slunce jsme si hráli i s padákem, kde bylo naším úkolem udržet sluníčko uprostřed padáku. Vůbec to nebylo jednoduché, najít způsob a vytvořit součinnost všech dětí k tomu, aby sluníčko zůstalo uprostřed a nikam neuteklo. Děti sami přišly na to, že musí být trpělivý a opatrní. Protože zázraky se nedějí jen tak. Nakonec se nám to dvakrát podařilo. Sluníčko je tedy střed naší sluneční soustavy, ale my už víme, že okolo slunce obíhají planety. V pátek jsme si blíž prozkoumali planetu jménem Merkur. Snad vám děti doma řeknou, co jsme se o této planetě dozvěděli. Nejvíc ale děti bavil pokus s magnety, kdy si nakreslily doprostřed čtvrtky sluníčko a magnet jako planeta Merkur, sluníčko obíhala jakoby kouzlem. Děti pohybovaly magnetem, který byl ze spodu čtvrtky a vrchní magnetek pěkně obíhal sluníčko. Vzniklo nám také vesmírné leporelo, které budeme postupně doplňovat dalšími planetami. Už se na to moc těšíme!

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *