Návštěva dopravního hřiště v KB, čtvrtek 11. 5. 2017

  • 0 komentářů

Ve čtvrtek se předškoláci i některé mladší děti zúčastnili tradiční návštěvy dopravního hřiště v Krásném Březně v Ústí nad Labem. Již od rána jsme se na „výlet za dobrodružstvím“ všichni těšili, a tak nebylo divu, že jsme byli pozorní a hodní již ve vozech MHD, která také musí dodržovat pravidla dopravy a silničního provozu. Po cestě jsme si povídali o tom, co nás čeká a zároveň si dobře naladěni zpívali písničky, kde figurovaly dopravní prostředky, například o autě, vlaku, nebo autobusu. Po příjezdu do cíle jsme se nejprve posilnili svačinkou, pak nasadili helmy, půjčili si kola a koloběžky a vyzkoušeli si nejprve cvičně, jak nám to na těchto dopravních prostředcích jde, však na nás také po celou dobu dohlížely nejen paní učitelky, ale hlavně paní policistka, která by jakékoliv šizení pravidel jistě hned zpozorovala. 🙂 Byli jsme ale takřka hned pochváleni a měli jsme z toho veeeeelikou radost. :)) Pro jistotu nám ale paní policistka přece jen ještě jednou zopakovala pravidla silničního provozu, apelovala na nás,  abychom co by jezdci zastavovali před přechodem, a tak podobně. Dávali jsme veliký pozor, vyjezdili jsme se dosyta i se spravedlivým střídáním se chodců, a tak se nebylo čemu divit, že i na samotném hřišti náš čekala odměna v podobě uznání a pochvaly. Také jsme byli nominováni na soutěž cyklistů na konci června a pak už nás paní policistka propustila a my pelášili zpátky do školky na oběd. Na kolech by nás to prý bavilo neustále, ale stejně jsme si při čekání na spoj do školky neodpustili vytáhnout menší občerstvení na dodání energie. Už se nemůžeme dočkat další cyklistické výpravy! 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *