1. zářijový týden u Motýlků

  • 0 komentářů

První týden v září máme úspěšně za sebou. Přivítali jsme mezi sebe nové tváře, a tak bylo třeba se navzájem poznat. Společně jsme si povídali, hráli a učili se nová jména. Děti si první týden jen lehce „oťukaly“ svou třídu, ale mají mou velkou pochvalu, jak rychle si zapamatovaly své značky a místečko u stolu. Samozřejmě musela převládat spíše zábava než povinnosti, a tak se hrálo kde s čím – pravidla nepravidla – prostě co se komu líbilo. Hledaly jsme a objevovaly stále nové věci a moc nás to bavilo. Ale co potom s tím nepořádkem? Trošku nás pozlobilo, že si hračky musíme také uklidit. A tak jsme se ke konci týdne naučili jednu hezkou básničku o uklízení, která nám pomohla tu naší třídu dát zase do pořádku. Děti tak přišly na náš systém tabule s fotkami, který je přeci jen k něčemu dobrý a že focení na tabuli byla veliká sranda. Možná také vzniklo i nějaké první pravidlo naší třídy, které nám teď dělá společnost ve třídě 🙂 Starší děti byly samozřejmě nápomocny. Je skvělé vidět, jak si dokáží například v šatnách při oblékání pomoci a venku na vycházce se starají jeden o druhého (nebo se alespoň snaží, protože venku chceme utíkat do všech směrů) 🙂 🙂 Společně se těšíme na další týden, který nám přinese určitě zas něco nového a zajímavého. Možná si vytvoříme společné dílo, kde budou poletovat naši „motýlci“ 🙂

 

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *