Ahoj školko u Ptáčků :-)

  • 0 komentářů

Tak děti mají za sebou první školkový týden v novém školním roce a bylo nám spolu dobře. Uvítali jsme mezi sebou nové kamarády. Z počátku jsme si hodně hráli a postupně jsme se učili novému režimu, který ve školce funguje. Pomohl nám k tomu obrázkový režim den, který děti ujištoval o tom, co přijde. Musím říci, že adaptace probíhá velmi dobře a děti skoro nepláčou. Ukápne jen občasná slzička, na kterou pomáhá malé pochování a to je moc fajn. Co už jsme se naučili?  Je toho spousta. Děti si dokáží samy prostřít nádobí ke svačině i obědu. Dále už vědí, jakou mají značku a umí se představit svým kamarádům. Se jmény jsme hráli i různé hry, abychom si zapamatovaly i jména svých nových kamarádů. K tomu nám pomáhaly i fotografie dětí, které jsem si v prvních dnech pořídili. Dnes už děti vědí, k čemu jejich fotografie slouží. S jejich pomocí si vybírají s čím si budou ráno či odpoledne hrát. Umíme také novou básničku, kterou se vítáme každý den v ranním kruhu. Vyzkoušeli jsme si cvičení a hodně se nám líbilo to s kroužky. Naučili jsme se veselou písničku o naší školce a umíme jí doprovodit pohybem. V pátek dokonce vznikla i vlastnoručně malovaná třída Ptáčků. Když to tak čtu, vidím, že toho během prvního týdne děti zvládly opravdu hodně. Mám z toho radost! Už se těším, až si užijeme další školkový týden!

Sdílejte

About the Author: Martina Štolbová
My důvěřujeme Vám, Vy důvěřujete nám. Jsme tu pro Vás a šťastné dítě je v rukou nás všech. Jediná správná cesta je cesta spolupráce, vzájemné důvěry, otevřenosti a přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *