Jak poznáš přítele? – Motýlci

  • 0 komentářů

Minulý týden jsme s novým měsícem přivítali také novou ctnost zvanou Vzájemnost. S dětmi jsme si povídali, co vůbec znamená slovo vzájemnost a musím říci, že se děti většinou opravdu trefily. Ale aby jsme to pochopili určitě všichni, bylo třeba se ponořit více do hloubky – vždyť naše další heslo je „Na jedné lodi, na jedné palubě“. Jaké to je, sdílet tak malý prostor, jako je naše třída, když je nás tu spousta? Jaký je rozdíl mezi pobytem v naší školce/třídě a pobytem doma? Může to tu fungovat stejně? Děti přišly na to, že to fungovat stejně určitě nemůže a že je i tu zapotřebí určitých pravidel. Některá pravidla již známe, jiná nám ještě chybí, ale protože k naší ctnosti se váže také hodně přátelství a pochopení, věnovali jsme se v týdnu především slovu kamarád. Stále je pro někoho těžké se na hrách dohodnout, někomu hračku půjčit, podělit se o to, co chtějí zrovna oba, a nebo si třeba vzájemně pomoci. Někdy se to vyřeší lépe než hůře, někdy naopak. Společně jsme si povídali, hráli, pracovali. Zkoušeli jsme se dohodnout, naučit se trpělivosti a pochopení. Teď to není já a ty, ale jsme to my! Tak nám vzniklo zcela nové pravidlo – srdíčkové pravidlo – které ani straší děti neznaly. Připomíná nám, že se tu máme mít všichni rádi, máme si pomáhat a být k sobě hodný. Hodně jsme si zkoušeli práce ve skupinkách, aby starší pomohli mladším a mladší se naopak učily od starších. Své nově získané zkušenosti prověřily hned při tvoření podzimních dráčků, které nám teď zdobí chodbu školky. Léto je definitivně pryč, a tak bylo třeba přivítat také podzim a naší společnou Drakiádu. Cvičili jsme s tématem podzimu, hráli si na padající lístečky a taky nasbírali plno kaštanů, které se nám budou určitě dále hodit 🙂

Sdílejte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *